Два медала за България на Балканското първенство по спортна гимнастика в Турция

23.09.2023 г.
32
0

Златен и бронзов медал спечелиха българските състезатели от финалите на уредите на Балканското първенство по спортна гимнастика, което се проведе в Истанбул, съобщава NOVA.

При младежите Наско Миков показа, че е най-добър на земя на Балканския полуостров. Състезателят на благоевградския "Пирин" заслужи първата позиция с оценка от 13.167 точки. Той се размина на косъм от почетната стълбичка във финала на успоредка.

Оценката от 12.300 точки му отреди четвъртата позиция. Във финалите на прескок и на  висилка той завърши шести с 12.216 и 10.733 точки.

Първи медал за България от световното по борба

С медал при девойките се отличи и Никол Соколова. Възпитаничката на СКГСФ "Стрийт Уоркаут България" грабна бронза във финала на земя с оценка от 11.900 точки. Националката ни се бори и за отличията във финала на града, но с резултат от 9.500 точки завърши 7-а.

При юношите и младежите българите записаха още едно шесто, две седми и едно осмо място.