Сензация: Грузия би Португалия за исторически 1/8-финал

27.06.2024 г.
14
0

Абсолютният дебютант на европейски футболни финали – Грузия, поднесе една от най-големите изненади на UEFA EURO 2024. Тимът на селекционера Вили Саньол победи с 2:0 един от фаворитите за титлата в Германия, а именно състава на Португалия.

В другия мач от група F Турция победи Чехия с 2:1. При така стеклите се обстоятелства, освен Португалия към осминафиналите се класират още тимовете на Турция и Грузия, а тимът на Чехия приключва участието си на европейското първенство.

Хвича Кварацхелия (Грузия) се поздравява с Роналдо (Португалия). Източник: X

Украйна напуска Евро 2024

Попаденията за Грузия срещу Португалия реализираха Хвича Кварацхелия и Жорж Микаутадзе. Кварацхелия изведе тима си напред в резултата с точен изстрел още във 2-ата минута, а през втората част Микаутадзе удвои от дузпа.

В следващата фаза на турнира Грузия ще има за съперник тима на Испания, докато Турция ще мери сили с отбора на Австрия. Съперник на Португалия на осминафиналите е Словения.