Сигнализирай!

Ето кои университети са обучили най-много милиардери

Gospodari.com
Gospodari.com
02.09.2024 г.
478
0

Ето кои университети са обучили най-много милиардери – Харвардското бизнес училище беше на първо място по брой възпитаници, които последствие са станали милиардери. Тази година обаче класацията изглежда малко по-различно, пише bTV.

Университетът на Пенсилвания

Той е произвел много милиардери, особено чрез звеното си за бизнес обучение – Wharton School. Най-висококачествените бизнес програми на Wharton му дават предимство пред други бизнес училища. Някои от неговите най-добри възпитаници са Илон Мъск, Доналд Тръмп и други. Наричан още просто Penn, този изследователски университет е бил предпочитаният колеж за пионерски мислители и иноватори.

Станфордски университет

Станфорд има сериозни резултати в обучението на най-богатите в Америка. Неговите студенти са отличници, голяма част от които създадоха много успешни компании. Университетът е произвел много предприемачи, новатори и технологични визионери, които са изградили големи бизнеси и са увеличили своето богатство. Някои от най-добрите възпитаници на Станфорд са основатели на успешни технологични гиганти като Сергей Брин, Лари Пейдж, Питър Тийл и други, пише digitaldefynd.com.

Висшето образование носи двойно по-висока заплата

Университет Йейл

Той е в челните редици на предлагането на висококачествени академични програми в много дисциплини, създавайки много супер богати предприемачи. Университетът учи своите възпитаници на лидерство, критично мислене и интердисциплинарни подходи, за да им помогне да станат добре завършени личности. Някои от богатите възпитаници на университета Йейл са Стивън А. Шварцман, Джеймс Чанос и други.

Снимка: iStock

Университет на Южна Калифорния

Този университет има силна връзка с някои от най-богатите американци. Неговите академични постижения създадоха мрежа от възпитаници, която включва силно влиятелни личности, които са постигнали голям успех в своите индустрии. Те са лидери в технологиите, бизнеса, развлеченията и много други индустрии. Някои топ имена в тази категория са Джордж Лукас, Марк Бениоф и Роналд Уейн Бъркъл, наред с други.

Харвардски университет

Харвард се свързва с най-богатите хора в Америка поради високото ниво на академични постижения, което поддържа през годините. Репутацията му и мрежата от изключително успешни възпитаници привличат най-добрите таланти. Неговият раздел за бизнес образование – Harvard Business School, изигра особена роля за създаването на някои от най-добрите висшисти, които са управлявали много успешни компании. Някои от неговите много богати възпитаници са Бил Гейтс, Марк Зукърбърг, Майкъл Блумбърг, Джейми Даймън, Лойд Бланкфейн и други.

Университет Корнел

Той има много секции за различни академични програми, които обхващат предметите на науките за живота, селското стопанство, бизнес администрацията и други. Той поставя силен акцент върху научните изследвания и иновациите, което доведе до създаването на някои висши ръководители и предприемачи, които са изиграли силна роля в технологиите и бизнес сферите. Някои от най-богатите му възпитаници са Робърт Ф. Смит, Дейвид Дъфийлд и Санфорд И. Уейл, който не е завършил образованието си, но се е превърнал в топ име във финансовия свят и е работил като главен изпълнителен директор на Citigroup.

Колумбийският университет

Престижната му мрежа от възпитаници включва много богати хора, които са се отличили в различни индустрии, включително бизнес, финанси, технологии и други. Близостта му до глобалния финансов център Ню Йорк му помогна да създаде някои успешни финансови и бизнес лидери. Сред тях Уорън Бъфет, Хенри Кравис, Леонард Лаудер и други.

Сред най-добрите европейски университети се открояват Международният институт за развитие на управлението в Швейцария и Лондонското бизнес училище.

Ето кои университети са обучили най-много милиардери

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.