Пратеникът на САЩ за Украйна пристигна в Киев
Днес пратеникът на президента Тръмп за Украйна Кийт Келог пристигна в Киев. Той ще проведе среща с президента на Украйна Володимир Зеленски. За новината съобщава NOVA.
Срещата САЩ - Русия в Рияд: Москва поиска НАТО да се откаже от обещаното членство на Украйна (видео)
След като вчера в Рияд се проведе среща между представители на САЩ и Русия, специални екипи бяха назначени, като те ще носят отговорност за преговорите по прекратяване на войната.
САЩ и Русия назначават преговорни екипи за прекратяване на войната в Украйна
Келог коментира, „Ще имаме възможност да проведем значими разговори. Разбираме необходимостта от гаранции за сигурността.“
Украйна не един път е акцентирала върху нуждата от гаранции за сигурност от страна на САЩ, които да спират Русия от започване на нова инвазия след евентуалното договаряне на мир.
Опасенията на Украйна за това, че тя не е взела участие в разговорите с Русия в Рияд, бяха омаловажени от Тръмп и той допълни, че Киев е имал възможност да сключи сделка с Русия преди това.
Франция свиква втора среща за Украйна и европейската сигурност
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!