Хора без басейн вкъщи получиха сметка от над 6000 лева за вода за месец (видео)
Семейство от село Лесново, община Елин Пелин, е получило сметка за вода в размер на 6123,40 лева, което според тях се равнява на близо 2500 кубика изразходвана вода. След проверка от ВиК не е установена повреда във водомера, а екипите заявили, че проблем няма.
„Живеем тук от три години и изведнъж като гръм от ясно небе получихме сметка за 2500 кубика“, разказва Явор, един от потърпевшите. Според него, тримата служители на ВиК, посетили адреса, били изумени от случилото се. Също така нямало данни за кражба на вода.
Междувременно лихвите продължават да се трупат, а сумата вече е достигнала 6500 лева. Явор споделя, че вероятно случаят ще стигне до съдия-изпълнител.
Проблемният водомер е иззет за проверка през ноември 2024 г., след 4 месеца настояване от страна на семейството. ВиК поставило нов водомер, който обаче се спукал, и в крайна сметка старият бил върнат обратно.
Надяваме се някой ден ВиК дружествата да се научат да бъдат коректни към клиентите си и без намесата на медии. И все пак, ако станете жертва на подобен случай, сигнализирайте ни.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!