Премиерът Бойко Борисов се възмути от съдбата на шараните по Никулден. Той дори обяви, че е готов да организира "бурни протести" в тяхна защита, но при едно условие: "Ако бях неправителствена организация за правата на животните".
Министър-председателят свика извънредно заседание на кабинета в събота по съвсем друга тема - за съдебната реформа - но в края му реши да се изкаже и за шараните.
"Убиха шараните! Иначе по "Дискавъри", като дават филмите, хванат риболовците, или по "Лов и риболов", хванат рибата, след това - погалят я и я пуснат във водата. А като ги бият шараните с чука по главата в рибарските магазини, това ни се вижда естествено", заяви премиерът.
Видео: бТВ
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!