Деца играят опасна игра с огън в планината в сезона на пожарите (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
28.07.2025 18:03
848
0

В сезона на пожарите деца играят опасна игра с огън в планината. Случаят е от района на популярно място за отдих край Железница в подножието на Витоша. При температура на въздуха около 35 градуса и забрана за палене на огън заради високия риск от пожари, екип на БНТ се натъква не на един, а на два. А край тях деца, около 50-тина. Обяснението на възрастните е абсурдно - огънят е контролиран. Знаят, че това е забранено, затова палят малък. Обясняват също, че имат специален съд за гасене, който се оказва пластмасова кутия от сирене или кисело мляко.

Гледайте!

Абсурдно поведение на хора, които трябва да дават пример на децата. Не само безотговорно, но и крайно опасно. Това показва пренебрежение към правилата за обществена безопасност и дава лош пример на децата, които се учат чрез подражание. В условия на високи температури и засушаване дори един непремерен жест може да доведе до катастрофални последици — унищожени гори, загуба на имоти и човешки животи. Подобни действия подкопават усилията на институциите за превенция и разкриват тревожен дефицит на екологично съзнание и гражданска отговорност.

Надяваме се това да не бъде подминато с лека ръка от институциите, въпреки обещанието, че няма да се случи отново!

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.