На 9 октомври от 19:00 ч. в зала 1 на НДК ще се състои гала премиерата на документалния филм „Великани“, посветен на каузата „Капачки за бъдеще“, пише NOVA.
Лентата на режисьора Христо Петков разказва за силата на солидарността и как малки добрини водят до големи промени. Главен герой е Лазар Радков – създателят на инициативата, която вече осем години осигурява жизненоважна медицинска техника за болници в цялата страна.
"Капачки за бъдеще" създава "Човеци за бъдеще" - нова платформа за доброволчество
Филмът има и нова благотворителна мисия – набиране на средства за осигуряване на автоматични външни дефибрилатори за всяко средно училище в България. Всички приходи от билетите ще бъдат дарени на кампанията. Ако залата бъде запълнена, ще се осигурят първите 20 устройства още през следващия месец. При 100 000 зрители – дефибрилатори ще получат всички над 600 средни училища у нас.
Организаторите написаха, “Филмът не само разказва за пътя на "Капачки за Бъдеще", за хората, които са помагали, за историите на бебенца, които са били спасени с кувьозите и линейките, осигурени от каузата ... не само разказва, не само омагьосва, но и ще помага да бъдат спасявани още животи ... защото ВСИЧКИ средства, от филма - 100% ще отидат за осигуряване на АВТОМАТИЧНИ ВЪНШНИ ДЕФИБРИЛАТОРИ за ВСЯКО държавно средно училище в България! Благодаря на всички, които се включат и на всички, които споделят и разкажат на близките и приятелите си! Вие сте като заглавието на филма! Вие сте ВЕЛИКАНИ!“.
Билети за филма може да закупите ТУК.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!