Двама българи стъпиха на третия по височина връх Кангчендзьонга /8586 метра/, съобщи trafficnews.bg.
Първо в 4:43 минути местно време това направи алпинистът веган Атанас Скатов. След това адвокатът от силистренското село Окорш Стефан Стефанов също записа успешно изкачване на един от най-трудните върхове в света.
И двамата са в състава на една и съща международна експедиция.
Общо 34 души са били в лагер 2, когато е започнала атаката. Скатов и още 29 човека стъпиха на върха в 4:43, докато останалите 4-ма, сред които и Стефанов, са се забавили по маршрута. В крайна сметка и вторият българин успя.
Така страховитият Кангчендзьонга вече е изкачен от трима българи - Боян Петров през 2014 година, Атанас Скатов и Стефан Стефанов днес.
Източник: trafficnews.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!