Двама мъже твърдят, че са били разменени при раждането си в болница в Западна Вирджиния преди близо 80 години, пише DailyMail. Грешката била установена при ДНК тест едва неотдавна.
Джон Уилям Кар III и Джак Лий Спенсър са родени на 29 август 1942 година в болницата „Сейнт Джоузеф“ в Бюканън. Двамата са подали съвместен съдебен иск срещу местната епархията с обвинението, че от болницата са проявили небрежност и не са изпълнили задълженията си спрямо семействата на двамата мъже.

Грешката станала известна, след като ДНК тестове показали, че Кар и Спенсър генетично не съответстват на семействата, в които са живели и отраснали, но същевременно пасват на данните на семействата на другия от двамата.
Според адвоката на ищците Чарлз Крокс, Спенсър е прекарал няколко десетилетия в търсене на човека, който е посочен в свидетелството му за раждане като негов биологичен баща. Той от малък знаел, че баща му е изоставил него и майка му още преди да се роди.
След като намерил близките на баща си, Спенсър си направил ДНК тестове, които му показали, че няма родствена връзка с никой от членовете на семейството, което смятал за свое.
Задълбоченото търсене показало, че негови кръвни роднини са близките на Джон Кар, с когото са родени на една и съща дата в болницата „Сейнт Джоузеф“. Спенсър и съпругата му Филис се свързали с Кар, който също се съгласил да се подложи на изследване и така установили, че негови кръвни роднини са „близките“ на Спенсър.
Отвлечен на 2-годишна възраст син се събра с родителите си 32 години по-късно (видео и снимки)
Кар има сини очи, както повечето членове на семейство Спенсър. По думите му всички в неговото семейство забелязали, че е различен и това затруднявало отношенията помежду им. Според адвоката „бащата Кар често коментирал, че Джон не е негов син и това го разстройвало“.
„Така и не се почувствах на мястото си в семейството, понеже майка ми и татко имаха кафяви коса и очи, както и брат ми, и сестра ми“, спомня си Джон.
Той напуснал семейството си 17-годишен и се записал в морската пехота, където служил 4 години. Към настоящия момент живее с болната си съпруга Бони в Западна Вирджиния заедно с доведения им син, който има специални потребности.

Според адвоката на двамата мъже, до изнасянето на резултатите от генетичното изследване, те и семействата им никога на са се срещали, живеейки във ферми в различни окръзи. Всичките им близки вече са починали и те така и не са могли да ги срещнат приживе.
По време на съвместното им отпразнуване на рождения ден миналат година, Спенсър и Кар най-после се срещнали очи в очи.
„Те се радваха да се запознаят, както и да научат истината за себе си“, завършва адвоката.
Източник: DailyMail
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!