Движение по небостъргача "Златен век", работници започнаха да свалят строителни материали

Движение по небостъргача "Златен век", работници започнаха да свалят строителни материали

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
20.05.2019 10:02
44
0

Забелязано е движение по спрения строеж на небостъргача "Златен век" в столичния квартал "Лозенец", съобщи TrafficNews.

 

 

""

 

 

В момента се премахват строителни материали от обекта, но въпреки това, според работниците там, строителството ще продължи в най-кратки срокове. Един от тях споделил, че вече втори ден не работи.

 

 

Припомняме, че с средата на април, покрай скандала "Апартаментгейт", Дирекция национален строителен контрол обяви, че се спира строежът на "Златен век". Заповедта на началника на дирекцията арх. Иван Нестеров включва пет мотива, като четири от тях са свързани със съществени отклонения в строежа. Най-същественият обаче е липсата на становище на главния архитект на София Здравко Здравков дали разрешителното за строеж още е валидно.

 

 

""

 

 

Тази сутрин арх. Здравков заяви, че няма да се презавери разрешителното на небостъргача. Тъй като разрешителното за строеж е било изтекло през 2017 г., от "Артекс" са имали едногодишен срок да го презаверят. Подали и такова искане, но скоро то било оттеглено.

 

 

"Бяхме подготвили такъв отказ - отказът не стигна до подпис", коментира Здравков, цитиран от Dir.bg. Той сподели, че вече не получава есемеси от Мирянови, а преди две седмици са имали среща за други техни проекти в София. По думите му спрямо него не е имало опит за влияние.

 

 

Източници: TrafficNews и Dir.bg

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.