Едва 30% от българите си мият зъбите (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
23.02.2020 13:19
110
0

Едва 30% от българите си мият зъбите. Липса на профилактика, лоша хигиена и системно неглижиране на оралното здраве са причините за стряскащата стоматологична картина в България - това заяви в интервю за БНТ председателят на Българския зъболекарски съюз д-р Николай Шарков.

 

 

ПАСТИТЕ ЗА ЗЪБИ С ВЪГЛЕН ВСЪЩНОСТ СА ВРЕДНИ, ТВЪРДЯТ ЗЪБОЛЕКАРИ

 

 

Официалната статистика показва, че 18-годишните младежи у нас имат средно по 6 кариеса и 1 изваден постоянен зъб, а във възрастовата група от 35 до 44 години броят на липсващите зъби нараства до 6.

 

 

 

 

"Българинът не купува пасти. Ние установяваме, че само около 30% купуват често четки за зъби и горе-долу толкова купуват зъбни пасти. Ето това се опитваме да променим. Не си мият зъбите. Освен това - четките трябва да се сменят на 3 месеца", посочи стоматологът.

 

 

Според д-р Шарков тенденцията не е в положителна насока, вече има изпуснати поколения що се отнася до стоматологичното здраве на нацията. Още чуйте във видеото горе.

 

 

Източник: БНТ

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.