Експерт: Аварията в VI блок на АЕЦ "Козлодуй" не е безобидна

Експерт: Аварията в VI блок на АЕЦ "Козлодуй" не е безобидна

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.07.2019 7:00
83
0

Аварията, заради която VI блок на АЕЦ "Козлодуй" беше изключен вчера, не е безобидна, комемнтира експертът по ядрена енергетика Георги Касичев, цитиран от  Dir.bg.

 

 

ШЕСТИ БЛОК НА АЕЦ "КОЗЛОДУЙ" ИЗКЛЮЧИ СЛЕД ЗАДЕЙСТВАНЕ НА ЗАЩИТА

 

 

Броят на подобни режими е ограничен и всеки такъв режим намалява живота на реактора, каза още експертът.

 

 

Касичиев разкритикува и липсата на информация за инцидента.

 

 

"Вчера имаше информация за спирането на блока на страницата на АЕЦ, но нямаше никаква информация на страницата на Министерството на енергетиката и на Агенцията за ядрено регулиране. Това е крайно неправилна политика, най-добре е експертите да излязат и да обяснят", посочи Касичев.

 

 

Зам.-директорът на АЕЦ "Козлодуй" Александър Николов обяви, че мощностите на VI реактор са възстановени на 87%.

 

 

Той уточни, че късо съединение е причина за инцидента, който е в конвенционалната, а не в ядрената част на централата.

 

 

Източник: Dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.