Най-младият епископ на Испания реши да напусне католическата църква по необичаен повод - любовна връзка с писателка на сатанинско-еротична фантастика, съобщава bTV.

Преди месец Новел, койт е част от църквата в община Солсона в североизточните части на Каталуния, мотивирал решението си с „лични причини“.
Бившият епископ обаче винаги е бил противоречива личност заради сепаратистките си и хомофобски наклонности. Новел изразява подкрепа към т.нар. conversion therapy или терапии, които целят да променят религиозната или сексуална ориентация на човек. Освен това той е изпълнявал и ексорсизъм.
В творчеството си писателката сатанистка разглежда разнообразни теми като садизъм, лудост, съблазън, битката между доброто и злото, между Бог и Сатаната.

Според Би Би Си историята е така развита, че да разтърси и обърка ценностите и религиозните вярвания на човек.
Сега бившият епископ си търси работа като агроном в региона на Барселона.
Източник: bTV
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!