Социалната медия Facebook обновява изцяло дизайна на десктоп версията си от 1 септември.
Някои от промените са в ход вече от няколко дни, но до седмица ще влязат в сила окончателно. Така изгледът, с който сме свикнали, ще замине безвъзвратно в историята.

Основната разлика спрямо стария дизайн е минималистичния работен плот, в който не се набиват на очи толкова бутоните и менютата, колкото свободното пространство около тях и разбира се промененият цвят.
В горната си част страницата вече ще бъде в бяло (тъмносиво при активиране на "тъмен режим"), за разлика от досегашния син цвят и ще включва символите "начало", "приятели", "базар", "групи", "съобщения" и "известия".
Познатият "F" символ вече ще бъде в бледо синьо и разположен в горния ляв ъгъл.
Facebook историите на приятелите ви вече ще излизат в правоъгълни икони отгоре, вместо в познатите кръгли отдясно.

Тези промени ще създадат неудобства на мнозина, но ще се наложи да свикнете с тях, защото са неизбежни.
Въпреки, че новият изглед вече е факт, все още може да се възползвате от стария дизайн като превключите от бутона със стрелка в горния десен ъгъл и изберерте от падащото меню "превключи към класически режим", но това ще е възможно само до 00:00 ч. на 1 септември.
Не забравяйте обаче, че имате само около седмица да се порадвате на този лукс, преди да преминете към новото положение. Вятърът на промяната повя и в платната на социалните медии. Facebook вече се понася по течението му.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!