Генетично модифицираните човешки деца или т.нар. „дизайнерски бебета“ ще станат реалност до две години, твърди нов научен труд, цитиран от CNN.

„Генното модифициране в момента не носи почти никакъв риск и може да бъде използвано върху човешки ембриони“, твърди биохимикът Кевин Смит от университета „Абърти“ в Шотландия. Смит е привърженик на генетичното модифициране и според него по този начин могат да бъдат предотвратени редица от генетично наследяваните болести у човека.
КИТАЙСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО СТОПИРА ГЕННОТО РЕДАКТИРАНЕ НА БЕБЕТА
През ноември миналата година китайски учен обяви, че е създал първите генно модифицирани човешки бебета, които са резистентни към вируса ХИВ. Новината беше приета с неодобрение от научните среди, но според Смит тяхното създаване е морално оправдано. „Генетичното модифициране е единственият възможен начин да се справим с множество генетично предавани болести. Това ще позволи на лекарите да предпазят бъдещите хора от сърдечни заболявания, рак, деменция и много други“, твърди Смит.

11 БЕБЕТА ПОЧИНАХА СЛЕД ЕКСПЕРИМЕНТ С VIAGRA ВЪРХУ БРЕМЕННИ ЖЕНИ
В научния си труд Смит съветва всякакви медицински изследвания в тази насока да бъдат забавени, тъй като „обществото масово е против модифицирането на хора“. Изследването беше посрещнато със скептицизъм и критики от неговите колеги. Според много от тях генното модифициране все още е в много начален етап, като негативните му последици не са изследвани достатъчно, за да бъде прилагано на хора.

Източник: CNN
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!