Германия глоби "Бош" с 90 млн. евро за "дизелгейт"

Германия глоби "Бош" с 90 млн. евро за "дизелгейт"

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
23.05.2019 12:32
69
0

Прокуратурата в Щутгарт, Германия наложи глоба от 90 млн. евро на германския производител на авточасти "Бош" (Bosch) във връзка със скандалната афера "дизелгейт", съобщи "Дойче веле".

 

 

""

 

 

Глобата се налага заради отклонение на компанията от ангажиментите за контрол на качеството. Германският производител е решил да не оспорва наказанието.

 

 

""

 

 

 

От 2008 г. фирмата е "доставила около 17 млн. устройства за контрол на двигателите на различни местни и чуждестранни производители, софтуерът на част от които включвал незаконни стратегии.

 

 

ГЕРМАНЦИТЕ ХВЪРЛЯТ СТАРИТЕ ДИЗЕЛИ, БЪЛГАРИТЕ ИМ СЕ РАДВАТ

 

 

"Автомобилите, снабдени с тези устройства, отделяли повече азотни окиси от допустимите според регулациите", посочват от прокуратурата.

 

 

 

ЕКСПЕРИМЕНТ: ЗАМЪРСЯВАНЕТО ОТ ДИЗЕЛОВИТЕ АВТОМОБИЛИ ВОДИ ДО 5 000 ПРЕЖДЕВРЕМЕННИ СМЪРТНИ СЛУЧАЯ ГОДИШНО В ЕВРОПА (ВИДЕО)

 

 

През 2015 г. "Фолксваген" призна, че е оборудвал 11 млн. автомобила с такава технология и досега това нарушение струва на германския автомобилен гигант над 30 млрд. евро. Срещу компанията и бивши нейни ръководители се водят още дела.

 

 

BMW ИЗТЕГЛЯ ОТ ПАЗАРА НАД 320 000 ДИЗЕЛОВИ АВТОМОБИЛА

 

 

Източник: Дойче веле

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.