Глоба от 1000 до 6000 лв. ни грози, ако вдигаме шум следобед и нощем

Глоба от 1000 до 6000 лв. ни грози, ако вдигаме шум следобед и нощем

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.06.2019 9:49
80
0

Най-сетне бяха приети промените в Закона за защита от шума в околната среда, след като законопроектът бе внесен и приет на първо четене в Народното събрание още на 12 юли 2018 г., пише Сега.

 

 

Неговата цел е да осигури опазването на здравето на населението от вредното въздействие на шума, предизвикан от дейността на търговски и производствени обекти, разкрити в жилищни сгради и сгради със смесено предназначение, зони и територии, предназначени за жилищно строителство, рекреационни зони и територии, и зони със смесено предназначение.

 

Според новия документ, се забранява озвучаване на открити площи и зони в територии, предназначени за жилищно строителство, рекреационни зони и територии, и зони със смесено предназначение за времето от 14 до 16 ч. и от 23 до 8 ч. В същите периоди се забранява излъчването на шум и при строителство. 

 

Изключение има за религиозни храмове, жп гари, автогарите, аерогари, морски гари и при използването на системи за оповестяване на населението при бедствия.

 

За нарушаване на закона физическите лица ще се наказват с глоба от 500 до 1000 лв., а юридическите лица и на едноличните търговци - от 3000 до 6000 лв. При повторно нарушение физическите лица ще бъдат глобявани от 2000 до 6000 лв., а юридическите и на едноличните търговци - от 5000 до 12 000 лв.

 

 

Източник: Сега

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.