Десетки граждани се събраха пред Народното събрание с искане за промени в прилагането на полевите тестове за наркотици. Недоволните твърдят, че устройствата често дават фалшиво положителни резултати, а потвърждаващите кръвни изследвания се бавят с месеци.
Протестиращите настояват:
-
да не се отнемат шофьорски книжки и автомобили само на база полеви тест;
-
да се разкрият повече акредитирани лаборатории;
-
да се въведе максимален срок за излизане на кръвните проби.
„Предимно невинни хора страдат. Искаме крайни срокове и повече лаборатории“, заяви участничка в протеста. Друг протестиращ добави, че „хората чакат по година за резултати от ВМА“, което блокира работата и живота им.
Организаторите настояват депутатите и МВР да изготвят ясни правила за временното отнемане на свидетелства, стандарти за апаратите и проследимост на пробите, за да се гарантират бързи и достоверни резултати.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!