Граждани за пореден път протестираха срещу полевите тестове за наркотици (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
19.10.2025 7:37
562
0

Десетки граждани се събраха пред Народното събрание с искане за промени в прилагането на полевите тестове за наркотици. Недоволните твърдят, че устройствата често дават фалшиво положителни резултати, а потвърждаващите кръвни изследвания се бавят с месеци.

Протестиращите настояват:

  • да не се отнемат шофьорски книжки и автомобили само на база полеви тест;

  • да се разкрият повече акредитирани лаборатории;

  • да се въведе максимален срок за излизане на кръвните проби.

„Предимно невинни хора страдат. Искаме крайни срокове и повече лаборатории“, заяви участничка в протеста. Друг протестиращ добави, че „хората чакат по година за резултати от ВМА“, което блокира работата и живота им.

Организаторите настояват депутатите и МВР да изготвят ясни правила за временното отнемане на свидетелства, стандарти за апаратите и проследимост на пробите, за да се гарантират бързи и достоверни резултати.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.