Григор Димитров официално изпадна от елита на тениса (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
08.07.2019 8:54
50
0

Официално Григор Димитров е извън първите 50 на световния тенис, пише Dir.bg.

 

 

Българинът е №51 в ранглистата, което е най-ниската му позиция от октомври 2012-а. Тогава младият Григор бе 55-и в света, а седмица по-късно влезе в тенис елита и не изпадна от него до днес.

 

За жалост, лошите новини за първата ни ракета продължават. Днес на "Уимбълдън" един срещу друг излизат американците Сам Куери и Тенис Сандгрен. Победителят от този мач ще изпревари Григор, което ще го направи №52 при следващото обновяване на ранглистата след седмица.

 

Също шанс да го задмине има и португалецът Жоао Соуса, но той днес играе срещу Рафа Надал, което прави задачата му почти невъзможна.

 

Несъмнено спадът на Григор е един от най-шокиращите, които историята на АТР познава. Родният тенисист стартира 2018-а като №3, точно зад Роджър Федерер и Рафаел Надал.

 

 

Източник: Dir.bg

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.