Григор Димитров загуби от Новак Джокович на полуфинал на Мастърса в Париж

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
02.11.2019 14:55
56
0

Григор Димитров загуби от световния №1 Новак Джокович с 6:7 (5:7), 4:6 в изключително оспорван първи полуфинал на Мастърса в Париж. 

 

 

Така сезонът за Гришо приключи. Вторият полуфинал в турнира среща Денис Шаповалов и Рафаел Надал. Финалът е в неделя, съобщава Gong.

 

 

""

 

 

Гришо игра силно, записа страхотни точки и майсторски отигравания, но отново загуби важните точки. А Джокович завършва годината във форма. Той и догодина спори на финала във френската столица.

 

 

Първият сет беше равностоен. Двамата започнаха предпазливо и без рискове. Нямаше пробиви - съперниците стигнаха до тайбрек без точки за пробив. Димитров два пъти притисна Новас до 30:15 на сервиса на своя опонент, но Ноле се измъкна.

 

 

""

 

Димитров има за какво да съжалява в тайбрека, когато сърбинът губеше с 4:5 след двойна грешка, а българинът трябваше да изпълни два начални удара. При успех щеше да поведе в сетовете, но допусна две непредизвикани грешки и малко след това направи победоносните си жестове към публиката.

 

 

Източник: Gong

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.