Издирват румънците, които се изкъпаха в едно от Седемте езера в парк "Рила"

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
11.08.2022 9:05
152
0

Издирват румънците, които се изкъпаха в едно от Седемте езера в парк "Рила".

"Веднага след като разбират, че са нарушители, румънските граждани бягат от района." Това съобщи за bTV Владимир Милушев, директор на национален парк „Рила“.

Владимир Милушев. Facebook

"Езерата са в процес на заблатяване. Губим ги малко по малко. Това се дължи на хората, на свличане на земна маса. Всяко влизане във водата внася хранителни вещества и спомага за развитието на нетипична растителност. Трябва да се движим по туристическите пътеки и да не се влиза във водата“, добави той.

Румънци са се къпали в едно от Седемте рилски езера (видео)

Подобни инциденти не са чести, тъй като има засилено присъствие на служители на парка.

Видео: Bulgaria On Air

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.