
Израел постигна военните си цели: Нетаняху е съгласен на примирие с Иран
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че страната е съгласна за двустранно прекратяване на огъня с Иран. Решението е било координирано с президента на САЩ Доналд Тръмп, който по-рано също съобщи за споразумението.
Тръмп обяви примирие между Израел и Иран – Техеран отрича
По информация на NOVA Нетаняху е докладвал на кабинета по сигурността, че Израел е постигнал всички основни военни цели в 12-дневната операция, включително ограничаване на ядрените заплахи от страна на Иран, нанасяне на сериозни щети на военното ръководство и ключови правителствени обекти, както и установяване на въздушен контрол над Техеран.
Въпреки прекратяването на огъня, израелският премиер предупреди, че страната му ще отговори твърдо на всяко негово нарушение.
По-рано днес Доналд Тръмп обяви изненадващо пълно прекратяване на огъня между Израел и Иран, което според него ще сложи край на 12-дневния военен конфликт в Близкия изток. Новината дойде като публикация в собствената му социална мрежа Truth Social, но беше посрещната със скептицизъм от Техеран.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!