Картите за градския транспорт в София най-накрая влизат в телефона (видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
27.05.2026 14:18
241
0

Столичната община въведе възможност картите за градски транспорт в София да се ползват дигитално чрез новото приложение Sofia2Go. С него персонализираните карти могат да се добавят в дигиталния портфейл и да се използват директно от телефона при валидаторите.

Картите за столичния градски транспорт стават и дигитални

Предлага се и издаване на виртуална карта, както и дистанционно зареждане на повече от една карта. Засега приложението е налично за Android, пише БНТ.

Кметът Васил Терзиев коментира: „Целта ни е една – да направим наистина добре работеща система с удобен, сигурен градски транспорт, с удобни услуги и хората да могат да се придвижват лесно без кола.“

От „Спаси София“ също приветстваха стъпката, като общинският съветник Гергин Борисов заяви: „Дигитализацията на градския транспорт винаги е била приоритет на „Спаси София“.“

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.