След като в хладилен камион в Англия бяха открити 39 мъртви човека, за които се предполага, че са китайски мигранти, Пекин призова за общи усилия за борба с трафика на хора, предаде Dir.bg.
Вчера британската полиция изрази предположение, че жертвите са китайски граждани. Процесът на установяване на самоличността им ще е дълъг и сложен.
Днес говорителката на китайското външно министерство Хуа Чунин заяви пред репортери, че Китай все още не може да потвърди националността на жертвите, нито самоличността им, но работи в сътрудничество с местните власти.
Напоследък, с оглед на бързо растящата вътрешна икономика се предполагаше, че през последните години трафикът на хора от Китай е намаляло драстично. Въпреки това Европа и Северна Америка продължават да са привлекателно място заради доста по-високите заплати.
ТЕ СА ГОТОВИ ДА ПЛАТЯТ ВСЯКА ЦЕНА, ЗА ДА ДОЙДАТ В ЕВРОПА
Някои части на Китай, особено югоизточната провинция Фуцзян, отдавна са източник на миграция към чужбина.
Междувременно стана ясно, че словенската полиция е разбила мрежа, която е спечелила 1,3 милиона евро от нелегален трафик на китайски граждани за Италия през Словения.
Източник: Dir.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!