Копачи на криптовалути масово крадат ток от трафопостове

Копачи на криптовалути масово крадат ток от трафопостове

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
18.07.2019 12:53
46
0

Нов вид измама се зароди по нашите географски ширини - копачи на криптовалути крадат ток от трафопостове, пише Медиапул. Номерът е разкрит от  електроразпределителното дружество на ЕВН.

 

Само от началото на юни компанията се е натъкнала на три такива случая. И трите са от района на град Стамболийски.

 

Екипът на ЕВН все още няма представа колко дълго са продължили кражбите на ток. По предварителни изчисления обаче, загубите на компанията са на стойност 200 лв. дневно.

 

За ограничаване на измамите, е планирана информационна кампания и сред кметовете и кметските наместници по селата. Служителите на електроразпределителното дружество са инструктирани какви знаци да търсят.

 

Иначе сходни случаи на кражба на ток вече са регистрирани и в Австрия.

 

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.