Кандидатът за кмет Мая Манолова подаде жалба до Общинската избирателна комисия в София с искане за касиране на вота в столицата, съобщи Нова тв. Тя бе придружена от представители на Инициативния ѝ комитет.
"Внасяме и 14 класьора с доказателствен материал за тежки нарушения на изборния процес", обяви Манолова.
КАСИРАНЕ НА ВОТА В СОФИЯ ИСКА ЩАБЪТ НА МАЯ МАНОЛОВА
.jpg)
Припомняме, че още в нощта на балотажа на местните избори, който се състоя на 3 ноември, тя обяви, че разполага с доказателства за груби нарушения на изборните правила. Нарушенията са свързани с избирателните списъци, с изборните протоколи, с бюлетините и броенето им, както и с организацията на изборния процес.
.jpg)
МАЯ МАНОЛОВА: ИМАШЕ БЕЗОБРАЗНО КУПУВАНЕ НА ГЛАСОВЕ, РАЗЛИКАТА С ФАНДЪКОВА Е ПОД 3% (ВИДЕО)
Бившият омбудсман започва и петиция, с която да оспори резултата от вота и да поиска законодателни промени за въвеждане на машинно гласуване.
Резултатите от изборите ще обжалват и част от кандидатите за районни кметове на БСП.
Източник: Нова тв
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!