История като от филм, но напълно реална. Мъж от Габрово остава без колата си, въпреки че я е купил напълно законно и я е регистрирал без проблем в КАТ.
Цветан Вражилов шофира автомобила си спокойно години наред, докато при рутинна проверка на ГКПП „Калотина“ не се оказва, че колата се издирва чрез Шенгенската информационна система и „Интерпол“. Возилото е иззето на място.
Оказва се, че автомобилът е бил обявен за издирване от лизингова компания, след като първоначалният ползвател спрял да плаща вноските си. Въпреки това колата е била препродадена цели пет пъти в различни градове – и всеки път е минавала регистрация в КАТ без проблем.
Месеци след изземването Цветан продължава да плаща данъци за автомобила, който вече не притежава. Дори се стига до запор на заплата за неплатени задължения. В същото време прокуратурата отказва да върне колата, тъй като има спор за собственост.
Допълнителен абсурд е, че за да отпише автомобила, собственикът трябва да върне регистрационните табели – нещо невъзможно, тъй като колата вече е иззета и с неизвестно местонахождение.
След повече от 10 години битка Цветан продължава да търси справедливост и отговор на въпроса как е възможно една издирвана кола да бъде регистрирана и продавана многократно без засечка.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!