Над 12 000 деца са били ваксинирани извънредно срещу морбили

Над 12 000 деца са били ваксинирани извънредно срещу морбили

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
05.11.2019 13:52
67
0

Над 12 000 деца между 13 месеца и 8 години са били ваксинирани извънредно срещу морбили.  Имунизационната кампания се е провела в периода между 5 септември и 5 октомври и е била насочена приоритетно към деца от уязвими групи, съобщиха от Министерство на здравеопазването

 

 

""

 

 

КОЛКО ОПАСНА Е БОЛЕСТТА МОРБИЛИ? А ВАКСИНИТЕ СРЕЩУ НЕЯ?

 

 

Ваксинирани са децата в областите Бургас, Монтана, Пазарджик, Пловдив и Сливен, съобщиха от здравното министерство. Имунизациите са били проведени от общопрактикуващите лекари и от имунизационни екипи, организирани от Регионалните здравни инспекции в петте града.

 

НОВАТА ЕПИДЕМИЯ ОТ МОРБИЛИ ИМА ОПУСТОШИТЕЛНИ ПОСЛЕДСТВИЯ, ПРЕДУПРЕДИХА ОТ СЗО

 

 

""

 

 

Кампанията е била предприета заради продължаващите случаи на морбили в страната. 

 

 

 

Източник: Министерство на здравеопазването

 

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.