Хората с нарушено зрение ще могат да „разглеждат“ картини в "Софийска градска художествена галерия" и в "Музея за история на София", предаде dariknews.bg.
Това ще става чрез релефно изображение на платната, което ще показва цветовете и съдържанието им.
Засега ще бъдат направени 10 картини, като тяхното изработване ще отнеме 3 месеца. Това ще става в новата научно-индустриална лаборатория, която откриха в Института по информационни и комуникационни технологии към БАН.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!