Николай Габровски: Не съжалявам, че положих усилия

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
14.12.2022 10:51
169
0

"За миг не съжалявам, че положих усилия", заяви кандидатът за премиер с първия мандат проф. Николай Габровски. Преди минути неговата номинация беше отхвърлена от парламента.

„На ринга излязоха доброто и злото. Хората заложиха на злото, злото победи и хората спечелиха. За съжаление, днес се случи точно това. Имахме уникален шанс да продължим по друг начин в българската политика. Това беше гражданска инициатива, която всички ние проявихме”, каза още той, цитиран от NOVA.

Парламентът реши: Габровски няма да е министър-председател (видео)

По думите му партийните интереси са твърде силни, а партийните страсти - твърде горещи.

Припомняме, че днес депутатите отхвърлиха номинацията му. От регистрираните 238 депутати в зала, 113 гласуваха „за”, а 125 бяха срещу предложението. Зад Габровски застанаха представителите на ГЕРБ-СДС, ДПС и „Български възход”. Негативен вот дадоха депутатите от ПП, „Възраждане”, БСП, ДБ и един независим.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.