Новата гора на София край Суходол очаква още доброволци

Новата гора на София край Суходол очаква още доброволци

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
21.11.2019 7:57
60
0

Вече започна петият залесителен сезон на Новата гора на София - инициативата, с която можем да допринесем за по-чист въздух в столицата. Само през миналия уикенд в нея се включиха повече от 200 доброволци, съобщи БНР.

 

Хората засаждаха фиданки в близост до сметището в Суходол. Столичната община се беше погрижила за специална автобусна линия и за посадъчния материал.

 

Доброволците нарастват с всеки изминал залесителен сезон, все повече идват цели семейства. Има висок процент на прихващане на дръвчетата.

 

До този момент са засадени общо около 60 000 фиданки. Кампанията продължава още 4 дни в следващите два уикенда и очаква още жители на столицата и околностите, които са готови да помогнат в доброто дело.

 

Източник: БНР

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.