Жителите на Пазарджик няма да бъдат глобявани, ако хранят бездомни кучета. Това обяви кметът града Тодор Попов, цитиран от БНР.
По-рано промени в Наредбата за отглеждане на животни предвиждаха глоби от 50 до 4 хиляди лева за всеки, който подаде храна на улично животно. Отмяната идва след нарасналото обществено недоволство в града.
Идеята беше на нормативния акт, който трябваше да влезе в сила от днес, беше да се ограничи проблемът с бездомните кучета. Документът предвиждаше хората, които хранят животните, да бъдат натоварени с отговорността на стопани, които са длъжни да ги регистрират, кастрират и ваксинират. В противен случай щяха да бъдат наказвани.
Източник: БНР
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!