Няма да глобяват жителите на Пазарджик, ако хранят бездомни кучета

Няма да глобяват жителите на Пазарджик, ако хранят бездомни кучета

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
14.05.2019 9:22
116
0

Жителите на Пазарджик няма да бъдат глобявани, ако хранят бездомни кучета. Това обяви кметът града Тодор Попов, цитиран от БНР.

 

 

По-рано промени в Наредбата за отглеждане на животни предвиждаха глоби от 50 до 4 хиляди лева за всеки, който подаде храна на улично животно. Отмяната идва след нарасналото обществено недоволство в града.

 

Идеята беше на нормативния акт, който трябваше да влезе в сила от днес, беше да се ограничи проблемът с бездомните кучета. Документът предвиждаше хората, които хранят животните, да бъдат натоварени с отговорността на стопани, които са длъжни да ги регистрират, кастрират и ваксинират. В противен случай щяха да бъдат наказвани.

 

Източник: БНР

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.