„Отново бих извършила същото“: Настаниха в психиатрия жената, ранила трима в София (видео)

Всичко от Мариана Валентинова
Мариана Валентинова
06.02.2025 17:14
4180
0

„Отново бих извършила същото“: Настаниха в психиатрия жената, ранила трима в София. Нападналата трима мъже в центъра на София Надежда Кондева е настанена в държавната психиатрия в Ловеч за 30 дни по искане на прокуратурата. Решението бе взето от Софийския градски съд. 

Там ще ѝ се извърши подробно психиатрично изследване. 

От него ще зависи дали тя може да носи наказателна отговорност за деянието си. 

Ако не може, прокуратурата ще трябва да прекрати досъдебното производство срещу нея, информира NOVA.

Жената, която наръга трима в София, получи обвинение

Надежда Кондева е обвинена в опит за убийство във вторник в центъра на София. По данни от разследването 22-годишната жена е лежала в клиника преди пет години, а след това била освободена за домашно лечение.

Според близките ѝ от 5 месеца тя не е приемала редовно предписаните ѝ лекарства. 

Експертиза по делото трябва да установи дали младата жена е вменяема. 

Ако не е, процесът срещу нея ще бъде прекратен. 

Според вещите лица Надежда Кондева има нужда от психиатрично лечение. 

Диагнозата ѝ, поставена през 2020 г., е параноидна шизофрения.

 Случаят от вторник е следствие на задълбочаванена диагнозата, обявиха експертите. 

По думите им тя е извършила нападението под тежка психоза.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.