Народното събрание избра своя представител във възстановената Комисия за противодействие на корупцията. Единственият кандидат за поста – Пламен Тодоров, издигнат от „Прогресивна България“, беше подкрепен със 124 гласа „за“ от парламентарното мнозинство.
Против кандидатурата гласуваха 71 народни представители, а депутатите от ДПС не участваха във вота, пише БНР.
Новата Комисия за противодействие на корупцията ще бъде съставена от петима членове, които ще председателстват органа на ротационен принцип.
Сметната палата сезира КОНПИ за проверка на кмета на Горна Оряховица
До момента своите представители вече са определили Висшият адвокатски съвет и Върховният касационен съд. Предстои Върховният административен съд и президентът да излъчат своите номинации, с които съставът на комисията да бъде окончателно попълнен.
От своя страна президентът Илияна Йотова назначи Павел Тодоров Гайдаров за член на Комисията за противодействие на корупцията. Това съобщиха от администрацията на държавния глава. Гайдаров има дългогодишен професионален опит като следовател, като работата му е съсредоточена върху разследването на икономически и данъчни престъпления, както и случаи на пране на пари.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!