Народното събрание прие на второ четене промени в Закона за здравето, с които се дава възможност за поставяне на автоматични външни дефибрилатори на публични места.
Дариха 20 нови дефибрилатора на Столична община, които ще се поставят на обществени места
Устройствата ще могат да се използват от граждани при спешни случаи, включително при сърдечен арест, пише NOVA.
С измененията се насърчава оказването на първа помощ и се изключва наказуемостта за действия, извършени по непредпазливост при използване на дефибрилатор. Целта е създаването на ефективни програми за автоматична дефибрилация.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!