Мая Манолова основава платформа за граждански натиск, а не партия, пише Свободна Европа.
В сряда бившият омбудсман и неуспял кандидат за кмет на София обяви, че идеята ѝ е да консултира гражданите за правата им срещу "високомерието на властта".
КАСИРАНЕ НА ВОТА В СОФИЯ ИСКА ЩАБЪТ НА МАЯ МАНОЛОВА
"Подкрепата за всеки отделен човек, решаването на неговия конкретен проблем, отстояване на неговите права срещу лошата администрация и високомерието на властта – това са каузи, зад които ще продължа да стоя, независимо с какво се занимавам", каза Манолова пред бТВ.
Тя обясни, че платформата ще предоставя и безплатни юридически консултации от адвокати по всякакви теми от обществен интерес като достъпа до здравна помощ, таксите за образование, подкрепата на хора с увреждания.
МАЯ МАНОЛОВА: ИМАШЕ БЕЗОБРАЗНО КУПУВАНЕ НА ГЛАСОВЕ, РАЗЛИКАТА С ФАНДЪКОВА Е ПОД 3% (ВИДЕО)
Новата инциатива на Манолова ще се издържа от дарения и от средства на участниците в нея.
Източник: Свободна Европа
Видео: бТВ
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!