Полицаи в САЩ се обгазиха сами, в опит да разпръснат протестиращи (видео и снимки)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
03.06.2020 9:34
85
0

Протестите заради убийството на чернокожия гражданин Джордж Флойд от полицай продължават в САЩ и по света, пише The Independent.

На един от протестите обаче се случи нещо по-скоро комично, отколкото трагично, въпреки тъжния повод за демонстрациите.

В Атланта, щата Джорджия, бе заснето забележително видео, което показва как полицейските сили използват сълзотворен газ срещу протестиращите. Но вятърът явно има други идеи, тъй като на кадрите се вижда, че газът се издухва обратно към полицията, а не към протестиращите.

В социалните медии някои хора изтълкуваха това като знак, че майката природа не е почитател на хората, които използват такива методи за потушаване на напрежението.

Иначе подобно нещо сме виждали и в България. По време на протест в София срещу политическата система през март 2019 година, полицаи се напръскаха със собствения си лютив спрей.

Случката можете да си припомните тук:

Полицаи се напръскаха със собствения си лютив спрей на протеста в София (видео)

Източник: The Independent

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Още от Новини

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.