Полицаите ще протестират заради 25-те стотинки за нощен труд

Полицаите ще протестират заради 25-те стотинки за нощен труд

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
02.07.2019 14:24
52
0

Полицаите излизат на пореден протест с искане за увеличение на парите за нощен труд, пише Медиапул.

 

 

Към момента служителите на МВР получават по 25 стотинки на час, а искането им е парите да се увеличат поне до 1 лв.

 

Протестът ще е на професионалния празник на полицията на 5 юли. 

 

Напрежението около заплащането на нощния труд започна преди няколко месеца. В края на миналата година ръководството на МВР имаше намерение да вдигне парите на 50 стотинки на час. Такъв проект на заповед на вътрешния министър Младен Маринов дори бе пусната за обществено обсъждане. Малко по-късно обаче се появи нова заповед, която бетонира 25-те стотинки.

 

Не е ясно колко време ще продължат протестите.

 

Източник: Медиапул

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.