След поредното обгазяване на въздуха в Русе снощи, Регионалната инспекция по околната среда и водите започва проверка, съобщи Сега.
Малко след 5 часа следобед в четвъртък градът беше обхванат от гъста пелена дим. Някои от гражданите дори се оплакаха, че им е трудно да дишат.
Смята се, че причината за задушливата миризма са пожари в селскостопански земи в Румъния.
Измервателната станция в Русе е отчела пик на фините прахови частици, като в 17 ч. те са достигнали до 400 микрограма на кубичен метър. Нормите за въглероден оксид също са повишени.
Източник: Сега
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!