Предлагат виновните за катастрофи с пострадали да работят в спешни отделения

Предлагат виновните за катастрофи с пострадали да работят в спешни отделения

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
13.07.2019 7:51
66
0

Има идея виновните за пътно-транспортно произшествие, при което има пострадал човек, да извършват общественополезен труд за назидание в спешните отделения на болниците, пише Дарик.

 

Идеята сподели д-р Станислав Милев, ортопед-травматолог, който завежда операционен блок в столичната болница „Св. Анна”.

 

Целта е причинилите такива инциденти да могат да осъзнаят какво са сторили.

 

По думите на д-р Милев, такава мярка се прилага в Канада и оказва положителен ефект като превенция на подобен тип инциденти. 

 

Лекарят смята, че виновникът за катастрофа не разбира какво е направил, тъй като не вижда с очите си състоянието на ранените, нито това, което изпитват от причинените им множествени травми.

 

Източник: Дарик

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.