Приемат Бойко Борисов в Белия дом на 25 ноември (Видео)

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
08.11.2019 19:08
73
0

"Президентът Доналд Тръмп ще приеме министър-председателя на Република България Бойко Борисов в Белия дом на 25 ноември 2019 г., като знак за силните и трайни отношения, които съществуват между нашите два народа." Това стана ясно от съобщение на Американското посолство у нас.

 

 

„Съединените щати и България са съюзници в НАТО и Президентът очаква да бъдат обсъдени начини за засилване на общите за двете страни интереси в областта на сигурността, особено за гарантиране на стабилността на Черноморския регион, улесняване на енергийната диверсификация и противодействието на зловредните влияния, застрашаващи суверенитета на България“, се споменава още в изявлението на говорителя на Белия дом относно посещението.

 

 

„Президентът Тръмп очаква посещението на министър-председателя Борисов и утвърждаването на връзките, които са в основата на двустранните ни отношения“, се заключва в публикуваното съобщение.

 

 

Източник: Посолство на САЩ в България

 

Видео: NOVA TV

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.