"Президентът Доналд Тръмп ще приеме министър-председателя на Република България Бойко Борисов в Белия дом на 25 ноември 2019 г., като знак за силните и трайни отношения, които съществуват между нашите два народа." Това стана ясно от съобщение на Американското посолство у нас.
„Съединените щати и България са съюзници в НАТО и Президентът очаква да бъдат обсъдени начини за засилване на общите за двете страни интереси в областта на сигурността, особено за гарантиране на стабилността на Черноморския регион, улесняване на енергийната диверсификация и противодействието на зловредните влияния, застрашаващи суверенитета на България“, се споменава още в изявлението на говорителя на Белия дом относно посещението.
„Президентът Тръмп очаква посещението на министър-председателя Борисов и утвърждаването на връзките, които са в основата на двустранните ни отношения“, се заключва в публикуваното съобщение.
Източник: Посолство на САЩ в България
Видео: NOVA TV
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!