Продължават да валят сигнали за “котката“ от Шумен, перничанин я видял в двора си

Продължават да валят сигнали за “котката“ от Шумен, перничанин я видял в двора си

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
11.07.2025 13:50
1153
0

Въпреки че издирването на предполагаемия леопард от Шуменско плато бе официално прекратено преди седмица, сигнали за голямо черно хищно животно продължават да заливат спешния телефон 112 – този път от различни краища на страната и дори от съседна Румъния, съобщава Телеграф.

Мъж от Перник съобщил, че животното е в двора му, а жена от Берковица видяла "огромна черна котка" през нощта, която според нея ръмжала като пантера. Подобен сигнал подала и жена от Карнобат, твърдейки, че голямото животно съборило кофите пред дома ѝ.

Компенсират местния бизнес в Шумен заради кризата с хищника

Най-екзотичният обрат идва от румънския град Гюргево, където местни жители сигнализирали за черна пантера в квартал Истру. Въпреки предприетите действия от жандармерията, животното не било открито. Властите призоваха гражданите да запазят спокойствие и да не се опитват да улавят звяра сами.

Официално потвърждение за съществуването на котката засега няма, но темата продължава да буди интерес и опасения сред жителите от двете страни на Дунав.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.