Прокуратурата прекратява делото срещу нападателя на синоптиците на връх Мургаш, предаде БТА. Софийската районна прокуратура е взела това решение, тъй като задържаният Стоян Стоянов не може да носи наказателна отговорност. Причината е, че по време на деянието той е бил в психотично състояние и не е осъзнавал какво върши. Това се посочва в психиатричната експертиза, представена днес в съдебната зала.
Нападнаха дежурните на връх Мургаш метеоролози (видео)
На 11 март Софийският районен съд постанови мярка за неотклонение "домашен арест" спрямо Стоян Стоянов, нападнал метеоролозите Румяна и Георги Златанови в метеорологичната станция на връх Мургаш рано сутринта на 10 март. На 18 март съдът постанови Стоянов да изтърпява домашния си арест в Държавната психиатрична болница “Св. Иван Рилски”, където да е под наблюдение и да му бъдат направени съответните експертизи.
В началото на април мъжът избяга от лечебното заведение в Курило. Той бе заловен няколко часа по-късно.
Синоптиците след побоя в "Мургаш": Нападателят беше чисто гол, боят продължи 1 час (видео)
Днес беше представено становището на медиците, че извеждането на Стоянов от лечебното заведение би представлявало опасност за него и за околните. Според тях мъжът страда от шизофрения.
Защитата поиска Стоянов да бъде с подписка, а не под домашен арест. Причината е, че все още има рани по себе си от инцидента. Освен това Стоянов е заявил, че след като е заловен, бил вързан с въжета и влачен.
Мъжът, нападнал метеоролозите от Мургаш, избяга от психиатрията и рани полицаи
Виждаме нагледно какво става, когато държавата не може да се погрижи за гражданите си с психични разстройства. Ако Стоянов беше хоспитализиран навременно, можеше да не се стигне до нападението над двамата невинни метеоролози. А какво става в крайна сметка? Жесток побой, за който няма кой да понесе отговорност. Тъжно е…
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!