Владимир Путин определи новите санкции на САЩ срещу руски петролни гиганти като "неприятелски акт", който не подобрява отношенията със САЩ и според него няма да навреди на руската икономика. По думите му мерките са опит за натиск над Русия, докато „диалогът винаги е по-добър от войната“.
Путин посочи, че заместването на руския петрол на световния пазар ще отнеме време и вероятно ще повиши цените, пише NOVA.
Руският президент коментира и отменената среща с Доналд Тръмп в Будапеща, заявявайки, че инициативата е дошла от САЩ и че Тръмп вероятно е имал предвид отлагане, а не отказ. Москва желае да продължи диалога с Вашингтон, добави той.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!