Русия обяви дипломат от българското посолство в Москва за "персона нон грата". Това съобщиха от МВнР.

Нашият посланик в Руската федерация Атанас Кръстин е извикан във външното министерство на страната, за да му бъде връчена нота за това. Българският дипломат е с ранг, равностоен на този на руския дипломат в София, който бе обявен за персона нон грата в края на октомври 2019 г. Българският дипломат ще напусне Руската федерация в указания в нотата 24-часов срок.
БЪЛГАРИЯ ИЗГОНИ ДИПЛОМАТ, РУСИЯ ГОТВИ ОТВЕТНИ МЕРКИ

Още при изгонването на техния дипломат от България руската страна реагира светкавично и заплаши, че ще предприеме ответни мерки.
Източник: МВнР
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!