Администрацията на Доналд Тръмп публикува стотици хиляди страници, свързани с разследването на убийството на д-р Мартин Лутър Кинг-младши. Разсекретените документи са над 230 000 и са представени с минимални редакции, съобщи директорът на Националната разузнавателна служба Тулси Габард, съобщава bTV.
Излязоха досиетата "Кенеди", а в тях се появи... и българска следа (видео)
Кинг бе убит през 1968 г. в Мемфис, като за извършител бе осъден Джеймс Ерл Рей. Семейството на Кинг обаче изразява съмнения относно неговата вина и предупреждава, че публикуваните материали могат да бъдат използвани за атаки срещу паметта и делото на лидера за граждански права.
Децата му – Мартин Лутър Кинг III и Бернис Кинг – призоваха за емпатия и уважение при разпространяване на информацията, напомняйки, че ФБР е водило целенасочена кампания за дискредитиране на баща им. Те споделят, че той е бил обект на „агресивна, хищническа и дълбоко тревожна кампания за дезинформация и наблюдение“.
Публикуването на документите е част от по-широка инициатива, започната от Тръмп, за разкриване на досиета за убийствата на Джон и Робърт Кенеди.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!