Ще можем да гласуваме и с "Не подкрепям никого" на местните избори

Ще можем да гласуваме и с "Не подкрепям никого" на местните избори

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
04.10.2019 12:11
78
0

Опцията "Не подкрепям никого" е голямата новост в бюлетините за местните избори, пише Сега.

 

Информацията дойде от говорителя на Централната избирателна комисия (ЦИК) Александър Андреев. Пред БНТ той обясни, че с отбелязване на това квадратче гражданите ще могат да изразят протестния си вот. Тези гласове ще бъдат отчетени като действителни и ще се показателни за избирателната активност.

 

ВОЛЕН СИДЕРОВ ОТНОВО С ПРЕДИЗБОРНА ИЗЦЕПКА: ВДИГНА СКАНДАЛ В ЕФИРА НА БНТ (ВИДЕО)

 

 

Друга новост е, че кандидатите за общински съветници се избират с трицифрени номера - започващи от 101. Тези номера ще служат за отбелязване и отчитане на преференциите.  

 

Андреев коментира и предаването "Референдум" по БНТ от вторник вечер, в което лидерът на "Атака" Волен Сидеров, който е кандидат за кмет на София, предизвика скандал с поведението си. Комисията е установила нарушение на добрите нрави и достойнството на други кандидати и затова Сидеров може да бъде санкциониран с между 2000 и 5000 лв.

 

 

Източник: Сега

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.