Ще стимулират с до 1200 лв. на месец върнали се от чужбина българи

Ще стимулират с до 1200 лв. на месец върнали се от чужбина българи

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
16.11.2019 9:28
57
0

Има готовност още от началото на следващата година държавата да финансира с до 1200 лв. на месец българи, които ще се завърнат от чужбина и ще работят у нас, пише Сега. Финансовите стимули ще се изплащат за период от една година.

 

Условието за помощ е човекът да предостави сключен договор с работодател у нас, като не е задължително работата да е намерена през бюрата по труда.

 

Заместник-социалният министър Зорница Русинова обяви пред БНР, че освен информационни услуги за работни места и устройване в конкретен град, са предвидени редица мерки.

 

 

По данни на социалното министерство, 70% от българите в чужбина биха се върнали да работят тук, ако имат условия за това.

 

 

Източник: Сега

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.