Силна буря с градушка удари Северозападна България, съобщава "Труд".

Леденият дъжд е унищожил изцяло градини и посеви в монтанското село Горна Вереница. Щетите по дворове и ниви са големи и част от тях непоправими, съобщи кметът Веселка Горанова.
ШОФЬОРИТЕ С "АВТОКАСКО" ВЕЧЕ ЩЕ ПЛАЩАТ И ТАКСА "ГРАДУШКА"?
Facebook страницата “Meteo Balkans” публикува кадри от опутошителната градушка край село Долна Вереница, на няколко километра от Монтана.

Градушката ударила селото на 10 км от Монтана днес следобед. От Балкана се задал огромен тъмен облак, който захлупил района и от него рукнал проливен дъжд, след това захвърчали и ледени парчета, разказаха местни жители.
ГРАДУШКА С ГОЛЕМИНАТА НА ОРЕХ УДАРИ "ТРАКИЯ", НОВА ЗАГОРА И КАРЛОВСКО (ВИДЕО)
Кадри на бедствието бяха публикувани в социалните мрежи. Синоптиците предупреждават, че опасният фронт се придвижва на изток.
Източник: "Труд"
Видео: Нова ТВ
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!